برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
امکانات
Facilities


درمان زانو درد و با راهکارهای درمانی ساده و آسان

تعداد بازدید : 2115   دسته بندی : پزشکی سه شنبه ,۲۰ اسفند , ۱۳۹۲

زانو درد، درد مفصل است و در هر سن و هر دو جنس شایع است.علت اصلی دردزانو، آسیب دیدگی، تصادف یا آرتریت روماتوئید است. علت دیگر زانو درد کمبود کلسیم در استخوان ها و فشار زیاد روی زانو است. علایم زانو درد ورم، درد و عدم انعطاف پذیری آن است. در صورت تداوم دردزانو باید به پزشک مراجعه کنید.

برای رفع زانو درد بر اثر آسیب دیدگی یا استرس می توان از مسکن، ژل و کرم استفاده کرد اما در این مطلب به راهکارهای درمانی ساده و آسان دردزانو می پردازیم.

ورزش یوگا,درد زانو با یوگا

یوگا برای رفع درد مکرر زانو بسیار مفید است

درمان زانو درد با یوگا: یوگا درمان بسیاری از مشکلات جسمی است. با این ورزش هر نوع دردی را می توان درمان کرد و مغز و قلب را سالم نگه داشت. یوگا همچنین در رفع درد پا نیز موثر است. بسیاری از حالت های یوگا عضله زانو را تقویت می کند و انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد. یوگا برای رفع درد مکرر زانو بسیار مفید است.

کلسیم,سبزیجات

با کاهش پیدا کردن میزان کلسیم، استخوان ضعیف می شود

درمان زانو درد با مصرف کلسیم: در بسیاری از موارد درد مفصل به علت کمبود کلسیم است. با کاهش پیدا کردن میزان کلسیم، استخوان ضعیف می شود. بنابراین لازم است برنامه غذایی غنی از کلسیم و دیگر مواد مغذی لازم اتخاذ کنید. فرآورده های لبنی، ماهی و… باید به طور منظم مصرف شود.

ماساژ زانو با روغن

ماساژ با روغن داغ، درمان خانگی زانو درد است

درمان زانو درد با ماساژ روغن: ماساژ با روغن داغ، درمان خانگی زانو درد است. از روغن نارگیل، روغن زیتون یا هر نوع روغن دیگر می توانید برای زانو درد استفاده کنید. ماساژ باید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول بکشد و به حالت چرخشی انجام شود.

چاقی,درد زانو

ورزش های کششی می تواند برای رفع زانو درد مفید باشد

درمان زانو درد با ورزش: گاهی زانو درد به علت چاقی مفرط یا اضافه وزن است. ورزش های منظم از جمله ورزش های کششی می تواند برای رفع زانو درد مفید باشد.

شیر و زردچوبه,درمان دردزانو

زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد و درد زانو را تسکین می دهد

درمان های دیگر زانو درد :مصرف روزی یک لیوان شیر گرم با مقداری عسل و زردچوبه مفید است. زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد و درد زانو را تسکین می دهد. کرم ها یا پمادهای حاوی رازیانه که خاصیت ضدالتهابی دارد نیز می تواند درد را تسکین دهد.

 ارسال در حدود 4 سال قبل  نویسنده : payam  بدون نظر   | ادامه مطلب »