برترين مطالب
Best Posts
آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
امکانات
Facilities


دلیل بروز دانه های سفید زیرچشم چیست؟

تعداد بازدید : 11913   دسته بندی : پوست و مو دوشنبه ,۱۳ آذر , ۱۳۹۱

یکی از مشکلات پوستی، ایجاد توده یا همان دانه‌های سفید زیر چشم است. بیشتر این دانه‌ها ناگهانی و بدون هیچ علامتی زیر چشم ایجاد می‌شوند و خود به خود بعد از یکی، دو سال از بین می‌روند…

معمولا اندازه آنها به یک میلی‌متر و تعدادشان به ۱ تا حتی گاهی بیشتر از ۱۵ عدد هم می‌رسد. هر چند این دانه‌ها هیچ نوع خارش و مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی‌کنند، اما به این دلیل که هیچ راهی برای پوشاندن آنها وجود ندارد، از منظر زیبایی خاطر خیلی از مبتلایان را آزرده می‌کند. پس با این دانه‌های سفید چه کنیم؟

این دانه‌ها ۲ نوع هستند؛ نوع اول ضایعاتی هستند که «میلیا» نام دارند و به صورت برجستگی ریز یا سرسوزنی سفید گاه در تمام بدن و بیشتر دور چشم به وجود می‌آیند. «میلیا» به دلیل بسته شدن سطحی منافذ عرق روی پوست ایجاد می‌شود، البته ژنتیک هم در ایجاد آن موثر است. نوع دوم «سیرنگوما»ست که به صورت برجستگی‌های ۱ تا ۳ میلی‌متری همرنگ پوست است و به دلیل بسته شدن مجاری غدد عرق ایجاد می‌شود اما باید نوع دوم را جدی گرفت زیرا گاهی دانه‌ها به یکدیگر ملحق و به مرور زمان بیشتر و بزرگ‌تر می‌شوند.

نور آفتاب در تشدید دانه‌های سفید زیر چشم نقش مهمی دارد. قبل از اینکه گرفتار این دانه‌ها شوید، از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید اما اگر میلیا یا همان دانه‌های سفید را مشاهده کردید، نگران نشوید چون با استفاده از کرم لایه‌بردار از بین می‌رود، البته نه کرم‌های لایه‌بردار عمیق و قوی چون ممکن است به آن حساس باشید و پوست دور چشمتان آسیب ببیند و قرمز شود. از آنجا که دانه‌های همرنگ پوست دور چشم احتمال عود دارند، باید آنها را جدی‌ گرفت و توصیه می‌شود برای پیشگیری از جمع شدن آنها روی هم، از روش لیزر استفاده کرد.

 ارسال در حدود 5 سال قبل  نویسنده : payam  ۳ نظر   | ادامه مطلب »

  1. فروزان می‌گه:

    با سلام من لیزر کردم اما جواب نداد! برای درمانش من باید چه کار کنم دیگه خسته شدم همرنگ پوستم هستن تعدادشون هم زیاده لطفا جواب بدین

  2. ناشناس می‌گه:

    دوری از استرس واهمیت دادن ب خواب شب اهمیت بسزایی داره.

  3. yyy می‌گه:

    ۳ عامل ارث.فشارهای عصبی واهمیت ندادن بخواب شب.این بیماری رو تشدید میکنه.یک متخصص بوست هم نوشته بود بیماریهای داخلی مثل دیابت این بیماری رو تشدید میکنه.